Miehet:

Olli Saari (23 lajia)

1. Kuha, 12.1.2010, pilkki, eteläinen merialue
2. Hauki, 16.1.2010, pilkki, järvi Etelä-Suomessa
3. Ahven, 21.1.2010, pilkki, Keski-Suomi
4. Kiiski, 22.1.2010, pilkki, Kolkonjärvi
5. särki, 1.2.2010, pilkki, Jyväsjärvi
6. made, 22.2.2010, hara, PPPA
7. lahna, 6.4.2010, pilkki, Tuomiojärvi
8. pasuri, 11.4.2010, pilkki, järvi Keski-Suomessa
9. siika, 24.4.2010, pohjaonki, Räfsö
10. kymmenpiikki, 24.4.2010, haavi, Räfsö
11. kolmipiikki, 24.4.2010, haavi, Räfsö
12. kampela, 24.4.2010, pohjaonki, Räfsö
13. salakka, 16.5.2010, onki, PPPA
14. sorva, 16.5.2010, onki, PPPA
15. nahkiainen sp., 21.5.2010, haavi, puro Keski-Suomessa
16. ruutana, 15.6.2010, paternoster, "Lohikoski"
17. taimen, 20.6.2010, perho, Läsä
18. tokko sp (määritys kesken), 8.7.2010, mato-onki, Iniö
19. kivisimppu, 18.7.2010, haavi, Kalajoki
20. piikkimonni, 26.7.2010, mato-onki, lampi Hämeessä
21. kuore, 2.8.2010, virppaonkihässäkkä, Etelä-Saimaa
22. mutu, 3.8.2010, haavi, Etelä-Saimaa
23. harjus, 19.9.2010, lippa, pohjoinen käsivarsi

Manu (20 lajia)

1. salakka, Tourujoki, onki, 5.7.
2. kuha, järvi K-Suomessa, jiki, 6.7.
3. mört, Näsijärvi, pohjaonki, 9.7.
4. allikkosalakka, lampi Uudellamaalla, onki, 10.7.
5. affena, lampi Hämeessä, uisteltu kaurapuuro, 14.7.
6. sorva, lampi Hämeessä, onki, 14.7.
7. kultaruutana (C.carassius, värimuoto), suolampi Hämeessä, onki, 14.7.
8. piikkimonni, lätäkkö Hämeessä, pohjaonki, 14.7.
9. suutari, lampi Uudellamaalla, onki, 15.7.
10. hopearuutana, onki, lampi Uudellamaalla, 15.7.
11. nahkiainen sp. (toukka, n.18mm), käsi, puro K-Suomessa, 18.7.
12. 10-piikki, käsi, järvi K-Suomessa, 20.7.
13. matikka, käsi, järvi K-Suomessa, 20.7.
14. kiveksennuoliainen, haavi, järvi K-Suomessa, 20.7.
15. mutu, haavi, järvi K-Suomessa, 20.7.
16. Harjus, onki, puro KS, 25.7.
17. Taimen, onki+käsi, puro KS, 25.7.
18. Kiiski, käsi, järvi KS, 29.7.
19. hauki, tasari, Jyväsjärvi, 14.9
20. kivisimppu, käsi, JJ,14.10

O-P Tervo (20 lajia)

1. Ahven, 23.1, tapsipilkki, Kolkonjärvi
2. Kiiski , 23.1, tapsipilkki, Kolkonjärvi
3. Pasuri, 6.2, tapsipilkki, Korttajärvi
4. Särki , 6.2, tapsipilkki, Korttajärvi
5. Hauki, 9.4, täkyonki, Järvi Keskisuomessa
6. Siika, 24.4, pohjaonki, Rafsö
7. Kolmipiikki, 24.4, haavi, Rafsö
8. Kymmenpiikki, 24.4, haavi, Rafsö
9. Mutu, 25.4, haavi, Rafsö
10. Kuore, 25.4, haavi, Rafsö
11. Hietatokko, 25.4, haavi, Rafsö
12. Sorva, 13.5, onki, järvi keski-suomessa
13. Salakka, 13.5, onki, Hämeenlahti
14. Ruutana, 13.5, onki, lampi jyväskylässä
15. Lahna, 19.5, pohjaonki, Hämeenlahti
16. Kivisimppu, 12.6, käsi, Itämeri
17. Säyne 6.7, vaappu, Miekankoski
18. Kivennuoliainen 6.7, onki, Lahnavesi
19. Made, 22.7, haavi, Järvi Etelä-Savossa
20. Nahkiainen sp., 2.8, haavi, virtavesi Etelä-Savossa

Juho Haatanen (17 lajia)

1. Ahven, 21.12.09, tasapaino, Järvi Itä-Suomessa
2. Hauki, 22.12.09, tasapaino, Lampi Itä-Suomessa
3. Siika, 27.12.09, morri, Järvi Itä-Suomessa
4. Made, 6.2.10, hara, Suvas
5. Särki, 7.3.2010, pilkki, Päijänne
6. Harjus, 29.05.2010, Perho, Könkköjoki
7.Taimen, 29.05.2010, Perho, Könkköjoki
8. Kuha, 01.06.2010, Viehe, Leppävesi
9. Salakka, 16.5.2010, Onki, Puruvesi
10. Kirjolohi, 10.06.2010, Perho, Vesistö Keski-Suomessa
11. Säyne, 3.7.2010, Perho, Puruvesi
12. Kymmenpiikki, 17.7.2010, haavi, Puruvesi
13. Kiiski, 17.7.2010, haavi, Puruvesi
14. Mutu, 17.7.2010, haavi, Puruvesi
15. Kivisimppu, 17.7.2010, käsi, Puruvesi
16. Kivennuoliainen, 17.7.2010, haavi, Puruvesi
17. Järvilohi,15.10.2010, Uistin, Puruvesi

Jani Pulkkinen (16 lajia)

1. Ahven 23.1. Pilkki, Kolkonjärvi
2. Kiiski 23.1. Pilkki, Kolkonjärvi
3. Särki 1.2. Pilkki, Jyväsjärvi
4. Pasuri 6.2. Pilkki, Korttajärvi
5. Siika 24.4. Pohjaonki, Räfsö
6. Kolmipiikki 24.4. Onki, Räfsö
7. Kuha 9.6. Jigi, Järvi Keski-Suomessa
8. Hauki 9.6. Jigi, Järvi Keski-Suomessa
9. Harjus 15.6. Onki, Virtavesi Keski-Suomessa
10. Ruutana 15.6. Onki, Lohikosken lampi
11. Salakka 15.6. Onki, Virtavesi Keski-Suomessa
12. Sorva 15.6. Onki, Hämeenlahti
13. Puronieriä 19.6. Onki, Virtavesi Keski-Suomessa
14. Mutu 1.7. Perho, Tornionjoki
15. Seipi 3.7. Perho, Tornionjoki
16. Lahna 6.7. Onki, Hämeenlahti

Olli Sivonen (14 lajia)

1. Kirbeli, 21.12.2009, pilkki, lampi, Keski-Suomi
2. Ahven, 10.1.2010, pilkki, järvi, Keski-Suomi
3. Kiiski, 13.1.2010, pilkki, järvi, Keski-Suomi
4. Särki, 1.2.2010, pilkki, järvi, Keski-Suomi
5. Harjus, 3.3.2010, pilkki, järvi, Keski-Suomi
6. Kivisimppu, 19.3.2010, haavi, joki, Keski-Suomi
7. Taimen, 3.4.2010, perho, joki, Etelä-Savo
8. Kolmipiikki, 24.4.2010, haavi, Itämeri
9. Kymmenpiikki, 24.4.2010, haavi, Itämeri
10. Mutu, 25.4.2010, haavi, Itämeri
11. Hauki, 15.5.2010, perho, joki, Etelä-Savo
12. Säyne, 18.5.2010, perho, joki, Etelä-Savo
13. Salakka, 27.6.2010, perho, joki, Etelä-Savo
14. Kivennuoliainen, 9.11.2010, haavi, joki, Etelä-Savo

Viljami Kinnunen (13 lajia)

1. Taimen, 12.12. soutu-uistelu (täkyraksi), Vuoksi
2. Ahven, 13.12. Tapsi-pilkki, Lampi, Etelä-Savo
3. Hauki, 19.12. tasapaino, tekojärvi, Raahe
4. Särki, 19.12. tapsi-pilkki, tekojärvi, Raahe
5. Kiiski, 22.1. tapsi-pilkki, Kolkonjärvi
6. Kuore, 23.1. tapsi-pilkki, Kolkonjärvi
7. Siika, 2.4. tapsi-pilkki, Kolkonjärvi
8. Lahna, 4.4. tapsi-pilkki, Järvi itä-Suomessa
9. Kolmipiikki, 25.4.2010, Haavi, Suomenlahti
10. Kymmenpiikki, 25.4.1010, Haavi, Suomenlahti
11. Järvilohi, 8.5.2010, Uistelu, Järvi Itä-Suomessa
12. Kirjolohi, 21.5.2010, Perho, Lampaanjoki
13. Harjus, 21.5.2010, Perho, Lampaanjoki

Riku Helisevä (13 lajia)

1. Made, 6.1.2010, Kokemäenjoki, mademorri
2. Kuore, 31.1.2010, Saaristomeri, tapsi-pilkki
3. Härkäsimppu, 31.1.2010, Saaristomeri, tapsi-pilkki
4. Ahven, 31.1.2010, Saaristomeri, tasapaino
5. Kolmipiikki, 31.1.2010, Saaristomeri, kaira
6. Hauki, 28.2.2010, järvi keski-Suomessa, tasuri
7. Taimen, 6.3.2010, Kokemäenjoki, uistin
8. Kirjolohi, 6.3.2010, Kokemäenjoki, uistin
9. Särki, 9.3.2010, Jyväsjärvi, tapsi-pilkki
10. Kiiski, 8.4.2010, Jyväsjärvi, tapsi-pilkki
11. Siika, 24.4.2010, pohjaonki, Rafsö
12. Kymmenpiikki, 24.4.2010, haavi, Räfsö
13. Sorva, 22.5.2010, perho, Kiikoisjärvi

Janne Antila (4 lajia)

1. Ahven (21.12.09, tasuri, järvi, K-S)
2. Hauki (21.12.09, tasuri, järvi, K-S)
3. Särki (21.12.09, ketju, järvi, K-S)
4. Kiiski (25.12.09, tapsi, meri, Hki)

Miika Sarpakunnas (4 lajia)

1. Taimen, Päijänne, 24.11. Vanhanselkä raksi, salakkasyötti.
2. Nieriä, Yövesi, 25.11. raksi, salakkasyötti.
3. Järvilohi, Yövesi 25.11. raksi, salakkasyötti.
4. Hauki, Päijänne 24.11. raksi, salakkasyötti.

Naiset:

Anna Raudaskoski (17 lajia)

1. pasuri, 6.2.2010, tapsipilkki, Korttajärvi
2. ahven, 6.2.2010, tapsipilkki, Korttajärvi
3. särki, 6.3.2010, tapsipilkki, PPPA
4. made, 12.3.2010, tasuri, PPPA
5. kymmenpiikki, 24.4.2010, haavi, Räfsö
6. kampela, 24.4.2010, pohjaonki, Räfsö
7. siika, 24.4.2010, pohjaonki, Räfsö
8. kolmipiikki, 25.4.2010, haavi, Räfsö
9. mutu, 25.4.2010, haavi, Räfsö
10. salakka, 16.5.2010, onki, PPPA
11. sorva, 16.5.2010, onki, PPPA
12. nahkiainen sp., 21.5.2010, haavi, puro Keski-Suomi
13. hauki, 14.6.2010, venepilkki, järvi Keski-Suomi
14. kuha, 26.6.2010, venepilkki, järvi Itä-Suomessa
15. tokko sp (määritys kesken), 8.7.2010, mato-onki, Iniö
16. kivisimppu, 18.7.2010, haavi, Kalajoki
17. piikkimonni, 26.7.2010, mato-onki, lampi Hämeessä

Liisa Alaoutinen (16 lajia)

1. Ahven, 31.3.2010 pilkki, Kotajärvi, Etelä-Karjala
2. Särki, 31.3.2010 pilkki, Kotajärvi, Etelä-Karjala
3. Kiiski, 31.3.2010 pilkki, Kotajärvi, Etelä-Karjala
4. Siika, 24.4.2010, pohjaonki, Rafsö
5. Kolmipiikki, 25.4.2010, haavi, Rafsö
6. Kymmenpiikki, 25.4.2010, haavi, Rafsö
7. Sorva, 13.5.2010, onki, Hämeenlahti
8. Ruutana, 13.5.2010, onki, Lohikosken lammikko
9. Salakka, 18.5.2010, onki, Hämeenlahti
10. Pasuri, 18.5.2010, onki, Hämeenlahti
11. Hauki, 5.6.2010, virveli, Kuolimo, Suomenniemi
12. Lahna, 15.6.2010, onki, Hämeenlahti
13. Harjus, 17.8.2010, onki, puro Keski-Suomi
14. Nahkiainen sp., 17.8.2010, käsi, puro Keski-Suomi
15. Kivisimppu, 3.9.2010, käsi, Päijänne
16. Mutu, haavi, 31.10.2010, puro Keski-Suomi

Saara Haapala (12 lajia)

1. Ahven, 14.3.2010 pilkki, Päijänne
2. Särki, 14.3.2010 pilkki, Päijänne
3. Kiiski, 14.3.2010 pilkki, Päijänne
4. Siika, 24.5.2010, pohjaonki, Räfsö
5. Kymmenpiikki, 25.5.2010, haavi, Räfsö
6. Sorva, 13.5.2010, onki, Hämeenlahti
7. Ruutana, 13.5.2010, onki, Lohikosken lammikko
8. Salakka, 18.5.2010, onki, Hämeenlahti
9. Pasuri, 18.5.2010, onki, Hämeenlahti
10. Lahna, 15.6.2010, onki, Hämeenlahti
11. Nahkiainen sp., 17.8.2010, käsi, puro Keski-Suomessa
12. Mutu, 31.10.2010, haavi, puro Keski-Suomessa

Rosanna Sjövik (10 lajia)

1. Kolmipiikki, haavi, 24.4. Rafsö
2. Kymmenpiikki, haavi, 24.4. Rafsö
3. Ruutana, onki, 13.5. Lohikoski
4. Särki, onki, 18.5. Rauhalahti
5. Salakka, onki, 18.5. Hämeenlahti
6. Lahna, onki, 15.6. Hämeenlahti
7. Hauki, virveli, 2.8., järvi Pirkanmaalla
8. Kuha, virveli, 3.8., järvi Pirkanmaalla
9. Nahkiainen sp., kädellä, 20.8., puro Pirkanmaalla
10. Mutu, haavi, 31.10., puro Keski-Suomessa

Sari Aaltonen (3 lajia)

1. Ahven, 14.3.2010, Pohjanlahti, Päijänne, pilkki
2. Särki, 4.4.2010, Joutenjärvi, Ilomantsi, pilkki
3. Kiiski, 6.4.2010, Tuomiojärvi, Jkylä, pilkki

Maria Uusitalo (2 lajia)

1. Kiiski <3, 6.4.2010, pilkki, Tuomiojärvi, Jyväskylä.
2. Ahven, 8.4.2010, pilkki, Jyväsjärvi, Jyväskylä.